سولیت دارای ظاهر بدون بافت از جنس PVC می باشد. چاپ روی سولیت کیفیتی عالی در حد عکس می تواند ارائه دهد؛ و یکی از دلایل پرطرفداری آن همین موضوع می باشد. از نکته های مثبت دیگر چاپ سولیت اینست که چاپ روی آنرا می توان بصورت پشت و رو انجام داد.
از نظر شباهت می توان گفت که چاپ سولیت شباهت زیادی به چاپ استیکر   یا چاپ وینیل دارد اما کیفیت چاپ سولیت از چاپ استیکر نیز هم بیشتر می باشد. چاپ سولیت همچنین گزینه مناسبی برای انجام تبلیغات مبتنی بر تصویر و یا تبلیغات پر عکس است.
تصاویر چاپ شده بر روی سولیت دارای جلوه زیبایی می شوند؛ طول عمر و ماندگاری زیادی هم دارند و به مرور زمان دچار افت کیفیت نمی شوند.
البته چاپ سولیت مزیت های زیادی دارد که در ادامه به آن می پردازیم. همچنین باید بگوییم بخاطر مزایایی که چاپ سولیت دارد تبدیل به گزینه مناسبی برای انجام تبلیغات در فضای باز شده است.
از چاپ سولیت  در انواع تبلیغات Outdoor و indoor استفاده می شود بطور مثال در انواع استند رول آپ ها، دکوراسیونِ داخلی و لایت باکس‌ها استفاده می شود.
یک نوع سولیت که به آن سولیت پشت نور یا PVC  بک لایت پشت نور نیز می گویند، برای چاپ لایت باکس‌ استفاده می شود و دارای کیفیت بالای نمایش است.
از دیگر کابردهای مهم چاپ سولیت برای چاپ انواع استند رول آپ‌ها می باشد.
از چاپ سولیت برای چاپ پرده شید در دکوراسیون داخلی نیز استفاده می شود.
متریال سولیت دارای دو نوع پشت سفید و پشت طوسی است که در حالت پشت طوسی نور کمی را از خود عبور می دهد و در سولیت پشت نور یا پشت سفید که در تابلو لایت باکس استفاده می شود نور از آن عبور می کند.

جنس سولیت از چیست و دارای چه ابعاد، گرماژ و ماندگاری در چاپ می باشد؟

همانطور که گفتیم جنس سولیت از نوع PVC است که دارای ظاهر بدون بافت می باشد. چاپ روی سولیت دارای کیفیت بالا، مقاومت و پایداری زیاد در برابر شرایط محیطی مانند باد، باران و گرما و …می باشد و تغییر رنگ پیدا نمی کند.
سولیت ها حداکثر می توانند در عرض 150 سانتی‌متر چاپ شوند و در گرماژهای متنوع در بازار وجود دارند.

چاپ سولیت دارای چه مزایای می باشد؟

-چاپ سولیت دارای پایداری رنگ است که با گذشت زمان در آن تغییری ایجاد نمی گردد.
– کیفیت بسیار بالای چاپ سولیت در حد عکس، یکی از مزایای مهم چاپ سولیت می باشد.
-چاپ سولیت دارای مقاومت و پایداری بالا در چاپ است؛ و در برابر شرایط محیطی از خود مقاومت نشان می دهد.
-چاپ سولیت دارای زیبایی، شفافیت و نمای بسیار زیبایی می باشد.
-هر طرح ساده و یا پیچیده و پر از جزئیات را می توان به راحتی با چاپ سولیت پیاده سازی کرد.
-سولیت دارای مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی از جمله نور خورشید، باد و باران و …می باشد.
-چاپ سولیت قابل شستشو است.
-چاپ سولیت در برابر پارگی مقاوم است.
-چاپ سولیت دارای هزینه مناسب اقتصادی می باشد.

چاپ-سولیت-تبریز

انواع چاپ سولیت

اصولاً چاپ سولیت به دو نوع چاپ یک رو و چاپ دو رو تقسیم بندی می شود؛ چاپ یک رو نیز خود به دو نوع چاپ سولیت پشت سفید و چاپ سولیت پشت طوسی تقسیم بندی می شود:

چاپ سولیت پشت سفید یا پشت نور

سولیت پشت سفید نسبت به سولیت پشت طوسی نور بیشتری را از خود عبور می دهد و اگر سلیقه شما بر این است که سولیت شما نور بیشتری را از خود عبور دهد مانند چاپ انواع لایت باکس بهتر است که از این نوع چاپ سولیت پشت سفید استفاده کنید.

چاپ سولیت پشت طوسی

سولیت پشت طوسی نور کمتری را از خود عبور می دهد و مناسب برای چاپ های سولیت یکرو است.

چاپ-سولیت-تبریز

چاپ سولیت دو رو

این نوع سولیت دارای قیمت گران‌تر بوده و کاملاً مات است؛ در جاهایی که نیاز به استفاده از دو طرف سولیت می باشد از چاپ سولیت دو طرفه استفاده می شود، که به دلیل جذب کامل نور و عدم انعکاس آن در این نوع سولیت می توان در دو طرف آن چاپ سولیت را با کیفیت بالا انجام داد این نوع سولیت ها که همان سولیت معمولی هستند بیشتر برای فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد کاربرد چاپ سولیت

-از چاپ سولیت برای زیباسازی فضای خارجی استفاده می شود.
-از مهمترین کاربردهای چاپِ سولیت برای انجام تبلیغات در محیط‌های غیر سربسته، باز و بیلبوردهای تبلیغاتی می‌باشد.
-از چاپ سولیت برای چاپ استند رول آپ استفاده می‌شود.
-ازچاپ سولیت در دکوراسیون داخلی و چاپ پرده شید استفاده می شود.
– چاپ سولیت برای چاپ تابلو لایت باکس‌های مناسب برای تبلیغات محیطی استفاده می شود.
-چاپ سولیت در پرده‌های تصویری کاربرد دارد.
-از چاپ سولیت در چاپ بک لایت PVC  استفاده می شود.
-چاپ استندهای نمایشگاهی ایکس نیز از چاپ سولیت استفاده می کند.
-از تبلیغات با چاپ سولیت در تمامی امکان باز و سربسته از جمله تبلیغات محیطی، نمایشگاه‌ها، پاساژها، شرکت ها و حتی مغازه ها استفاده می شود.
-چاپ سولیت گزینه مناسبی برای چاپ بک استیج است؛ زمانی که همایش‌ها، جشن‌ها وسمینارها انجام می شود یکی از مواردی که برای چاپ دیوار پشت استیج مناسب است، چاپ سولیت می باشد. از حسن‌های استفاده از چاپ سولیت در بک استیج این است که موجب می شود نورهای پرژکتورها و فلاش های دوربین را جذب کند و عکس های با کیفیت تهیه می شود.